Čo tak spať v ponožkách v zime?

- Feb 26, 2020-

Niektorí ľudia hovoria, že nosenie studených ponožiek na spanie je pre spánok veľmi užitočné, môže zvýšiť prietok krvi do nôh a môže prenášať teplo z jadra tela na končeky, takže telo sa mierne ochladzuje a vyvoláva ospalosť. Americká štúdia zistila, že teplota oboch nôh úzko súvisí s kvalitou spánku. Odložením ponožiek do spánku sa zníži teplota nôh, čo nie je dobré na podporu spánku. Preto sa odporúča, aby ste po zložení postele a spaní najlepšie nosili ponožky, keď teplota tela najskôr klesne, a aby vaše chodidlá udržiavali relatívne vysokú teplotu, čo napomáha rýchlemu zaspávaniu a zlepšovaniu kvalita spánku.


V skutočnosti je ponožky na spanie dobré, sú tu však aj nevýhody. Spanie v ponožkách vám môže skutočne pomôcť udržať sa v teple. Ak sú však vaše chodidlá chladnejšie, odporúča sa, aby ste sa o svoje telo starali, najmä pri strave. Pred chodením do postele každú noc je preto vhodné, aby ste si nohy prepláchli teplou vodou. Bude oveľa lepšie ponáhľať sa do postele, kým budú vaše nohy horúce, takže na spanie nemusíte nosiť ponožky. Nasleduje krátky úvod do spánku v ponožkách.


Všeobecne platí, že nosenie ponožiek pri spánku nespôsobuje krvný obeh a metabolizmus kože. Spánok s ponožkami spôsobuje prekážku pri dýchaní nôh. Okrem toho, nosenie ponožiek môže ľahko spôsobiť beriberi. Nohy zhromažďujú meridiány celého tela, takže ľudia často hovoria „chodidlá sú chladné, celé telo je chladné“.


Namočenie nôh horúcou vodou pred spaním je prax, ktorú mnohí ľudia používajú na podporu spánku.

Čo by som mal venovať pozornosť, keď nosím v zime ponožky?


Po prvé, ak sa necítite dobre na sebe ponožiek, nenoste ich. Samotné telo má mechanizmus výberu. Ak je to pre telo dobré, po určitom čase ho telo automaticky prijme, ale nie je to dobré pre zdravie, odmietne ho. Inými slovami, ak sa necítite dobre na sebe ponožiek na pár dní, nemusíte ich nosiť. Možno by sa nemal nosiť v noci, alebo by to mohlo byť príliš tesné.


Po druhé, z dôvodu vonkajších faktorov musíte nosiť pohodlie.


Pri nosení ponožiek musíte bezpochyby venovať pozornosť pohodliu svojich nôh. Pokúste sa použiť bavlnené ponožky. Noste na svoje nohy statickú elektrinu ani príliš nezväzujte nohy. Vaše nohy sa budú cítiť nepríjemne. Toto nepohodlie vás bude utláčať Periférne nervy bránia krvnému obehu v nohách. Ak stále kráčate cez pevné ponožky, môžete sa ochladiť. Je tiež nepríjemné nosiť a časom ovplyvňuje kvalitu spánku.


Ak sa vaše nohy veľa potia, nenoste ponožky na spanie


V skutočnosti je noc najlepší čas na vetranie nôh. Ak sa obávate, že váš pot pot bude mať vplyv na iných ľudí, alebo budete mať príliš veľa potu na posteľnej bielizni a poťahoch, nie je dobrou voľbou nosiť ponožky cez noc. Pot nôh môže byť ťažký s vlhkosťou, môže to byť ťažké cvičenie pre mužov alebo z iných dôvodov. Lieči príznaky, ale nie príčiny.